Традиционен приятелски футболен мач срещу училището Erich-Kästner

Ясен резултат 5:1 срещу училището "Ерих Кестнер

Както и през предишните години, се проведе приятелски футболен мач между училището "Хундертвасер" и училището "Ерих Кестнер".

Бяхме гости на училището "Ерих Кестнер". Децата очакваха с нетърпение мача и бяха много мотивирани да наваксат миналогодишното си поражение. Момчетата от HWS доминираха от самото начало и след няколко пропуснати удара вкараха първия гол, който беше много отпразнуван. В по-нататъшния ход на играта момчетата от HWS също създадоха чисти шансове и ги превърнаха в голове. На полувремето резултатът беше категоричен - 5:0 за момчетата от HWS.

На полувремето всички деца бяха почерпени с вкусен сладолед 🙂

През второто полувреме момчетата от училище "Ерих Кестнер" се опитаха да упражнят по-голям натиск. Но момчетата от HWS устояха на натиска, така че училище "Ерих-Кестнер" вкара само утешителен гол чрез спорна дузпа. След последния съдийски сигнал резултатът беше 5:1 за училище Хундертвасер. Реваншът беше успешен.

Играта беше много честна, така че съдията нямаше много работа.

След мача децата от двата отбора имаха време да поиграят помежду си на училищния терен, преди момчетата от HWS да се върнат в училище.

Това беше една чудесна сутрин за децата.